Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
poniedziałek, 23 października 2017 r. 296 dzień roku
Fundacja Uwolnij Marzenia - Organizacja Pożytku Publicznego
Jeden procent dla Fundacji Uwolnij Marzenia
Rozlicz PIT za darmo i przekaż jeden procent na Fundację Uwolnij Marzenia
Partnerzy

domeny
domeny, hosting, sklepy

Renault Polska: samochody nowe, samochody dostawcze, samochody używane, serwis

Artur Barciś - oficjalna witryna Artysty
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Wyszukiwarka
Archiwum wiadomości
Pomóżmy Karolinie!
Poniedziałek, 20 lipca 2009 (01:32:50)
Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazywanie środków finansowych na leczenie, rehabilitację oraz dostosowanie warunków do życia w rodzinnym domu Karoliny Wrześniewskiej - siedemnastolatki walczącej z chorobą nowotworową. Obecnie dziewczynka jest w trakcie bardzo intensywnego leczenia onkologicznego w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.


Karolina Wrześniewska z Grabowca koło ToruniaKarolina, uskarżając się na ból w nodze, w kwietniu br. usłyszała porażającą diagnozę - kostniakomięsak. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy kości występujący u dzieci i młodzieży. Do zachorowań najczęściej dochodzi w okresie dojrzewania - od 12 do 24 lat. Pierwotny guz lokalizuje się najczęściej w stawie kolanowym oraz bliższym odcinku kości ramiennej. Rozwija się na podłożu zdrowej kości oraz daje przerzuty do płuc.

Karolina jest już po operacji, którą przeprowadzono 14 lipca br., a która trwała 4,5 godziny. Podczas operacji usunięto zaatakowaną kość udową wraz z marginesem zdrowej tkanki. Amputacja kończyny, której tak bardzo obawiała się Karolina, nie była konieczna. W miejsce zaatakowanej przez nowotwór kości wstawiono endoprotezę.

Karolina Wrześniewska z GrabowcaKarolina dzielnie zniosła operację i pierwszy etap kolejnej chemioterapii, ale przed nią jeszcze wiele miesięcy rehabilitacji. 11 sierpnia lekarze podejmą się usunięcia guzków z płuc. Co prawda, po chemioterapii bardzo się one zmniejszyły, jednak lekarze podjęli decyzję o ich wycięciu.

Koszty ponoszone z leczeniem i dojazdami do Warszawy są nie do udźwignięcia przez wielodzietną rodzinę Karoliny. Warunki mieszkaniowe są dalekie od choćby przeciętnych - w domu nie ma toalety, ani łazienki, co znacznie utrudnia Karolinie czynności związane z higieną osobistą. Tata Karoliny jest murarzem i sam jest w stanie wybudować wspomniane pomieszczenia, jednak potrzebne są środki na materiały budowlane i armaturę.
 
21 sierpnia o godzinie 19:00, w toruńskim Teatrze "Baj Pomorski" odbędzie się aukcja charytatywna na rzecz Karoliny, którą poprowadzi Artur Barciś. Przewidziany jest również program artystyczny dla uczestników aukcji. Organizatorzy zbierają "fanty" na aukcję oraz zapraszają do wzięcia udziału w licytacjach zgromadzonych przedmiotów. Do wylicytowania są m.in. weekend w Bieszczadach, piłka z autografem Marcina Gortata - jedynego Polaka w NBA, witraż przekazany przez Prezydenta Miasta Torunia, latarnia o nazwie "Światło Nadziei" i inne.
 
"Fanty" na aukcję można przesyłać na grzecznościowy adres: Pracownia Projektowa SNUG.pl, 87-100 Toruń, ul. Hurynowicz 14/8 - koniecznie z dopiskiem: "Dla Karoliny". Dodatkowych informacji udzielają: Artur Wojciechowski +48 (0) 505-829-779 oraz Agnieszka Hajdas +48 (0) 660-679-528.
 
Więcej informacji o Karolinie, jak również akcji i aukcji na rzecz Karoliny, można przeczytać na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.karolina.e-torun.eu.
 
Pomoc finansową można przekazywać na konto:

- wpłaty z Polski -
Bank Zachodni WBK S.A. I o/Toruń
21 1090 1506 0000 0001 0385 1201
z adnotacją (w tytule przelewu): "Na leczenie Karoliny Wrześniewskiej".

- wpłaty z zagranicy -
Bank Zachodni WBK S.A. I o/Toruń
kod SWIFT: WBKPPLPP
PL 21 1090 1506 0000 0001 0385 1201

z adnotacją (w tytule przelewu): "Na leczenie Karoliny Wrześniewskiej".

Pomóżmy wspólnie wrócić Karolinie do zdrowia, każda złotówka ma wielkie znaczenie. Nie pozwólmy, aby pieniądze stały się barierą między życiem a śmiercią.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.
Cofnij Drukuj