Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
poniedziałek, 23 października 2017 r. 296 dzień roku
Fundacja Uwolnij Marzenia - Organizacja Pożytku Publicznego
Jeden procent dla Fundacji Uwolnij Marzenia
Rozlicz PIT za darmo i przekaż jeden procent na Fundację Uwolnij Marzenia
Partnerzy

domeny
domeny, hosting, sklepy

Renault Polska: samochody nowe, samochody dostawcze, samochody używane, serwis

Artur Barciś - oficjalna witryna Artysty
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Wyszukiwarka
Archiwum wiadomości
Czwartoklasiści z Piekoszowa jadą na finał
Sobota, 02 maja 2009 (09:27:34)
Czwartoklasiści z Piekoszowa pojadą na międzynarodowy finał programu "Bezpieczeństwo dla Wszystkich". Klasa IV B ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego z Piekoszowa (woj. świętokrzyskie) zwyciężyła w 9. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Bezpieczeństwo dla Wszystkich" Renault.


Czwartoklasiści z Piekoszowa jadą na finał Do krajowego finału zakwalifikowało się siedem klas z pięciu miejscowości: Piekoszowa, Rybnika, Skrzypnego, Warszawy i Żabna. Finałowa rywalizacja przebiegała na deskach Teatru Buffo w Warszawie. Zadanie uczniów polegało na przedstawieniu kilkuminutowego programu edukacyjnego ilustrującego hasło przewodnie tegorocznego konkursu - "Bezpieczna droga do szkoły". Klasy były oceniane przez Jury złożone z przedstawicieli instytucji patronackich (Ministerstwo Edukacji Narodowej, Policja, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Instytut Transportu Samochodowego), przedstawicieli organizatora oraz patronów medialnych. Zwycięska klasa IV B ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego z Piekoszowa wyjedzie w czerwcu do Francji, gdzie będzie reprezentowała Polskę podczas międzynarodowego Finału konkursu, a także odwiedzi Disneyland. Ponadto plakat przygotowany przez uczniów zawiśnie na billboardach w całym kraju.

Czwartoklasiści z Piekoszowa jadą na finałKlasa z Piekoszowa przedstawiła program, którego głównymi bohaterami były Rozsądek i Nieuwaga. Dzieci prezentowały, jak należy się zachować w niebezpiecznych sytuacjach na drodze. Pomagały im gigantyczne kostki, na których wymalowane były obrazki przedstawiające dzieci na drodze. Cała klasa IV B rapowała w rytm hiphopowej muzyki, zaś refrenem był poważnie brzmiący tekst: "Tu gra toczy się o życie".

Po ogłoszeniu werdyktu Jury, łzy radości lały się strumieniami. - Niezmiernie się cieszymy z tego zwycięstwa. Dzieci bardzo ciężko na nie pracowały - przez 4-5 tygodni niemal codziennie zostawały po lekcjach, przygotowywały scenografię i ćwiczyły swoje wystąpienie. Świetnie się przy tym bawiły i integrowały, można powiedzieć, że odkryliśmy klasę na nowo. Sam przyjazd do Warszawy na Finał, połączony ze zwiedzaniem stolicy, był dla dzieci ogromnym przeżyciem. Zwiedziły kawałek Polski, a teraz pojadą na międzynarodowy finał do Francji - mówią Beata Snochowska i  Marzanna Tyra, nauczycielki zwycięskiej klasy.

- Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu. Zaangażowanie dzieci było niesamowite, niezmiernie trudno było wybrać tę jedną, zwycięską klasę, zwłaszcza, że tegoroczna edycja była rekordowa. Napłynęły do nas aż 2564 prace z 1679 klas z 509 szkół - powiedziała Agata Szczech, Dyrektor Public Relations Renault Polska.  

Finał krajowy rozpoczął się od powitania dzieci przez Janusza Józefowicza, dyrektora Teatru Buffo, oraz Nataszę Urbańską. Para życzyła dzieciom dobrej zabawy i trzymała kciuki, aby wszystkie prezentacje się udały. Gościem specjalnym krajowego finału był także znany aktor Rafał Królikowski. - Udział w tym wydarzeniu jest dla mnie wielką radością. Cieszę się, że zobaczyłem tutaj tyle dzieci, które znają i przestrzegają zasady ruchu drogowego i potrafią tę wiedzę przekazać w ciekawy artystycznie sposób. Występy dzieci, które zobaczyłem na scenie Teatru Buffo, zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie. Ja także staram się edukować moich synów. Nie tylko w teorii, ale także poprzez bezpieczną jazdę samochodem - powiedział Królikowski.

Czwartoklasiści z Piekoszowa jadą na finałKonkurs plastyczny jest częścią program edukacyjnego "Bezpieczeństwo dla Wszystkich". Głównym założeniem programu jest szeroka edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To jedna
z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. Dotychczas w programie wzięło udział prawie 10 milionów dzieci z 20 krajów. W Polsce program okazał się ogromnym sukcesem - w ciągu dziewięciu lat trafił do prawie 5000 szkół, wzięło w nim udział 642 000 dzieci.

 Osoby kontaktowe:

Grzegorz Telecki
Renault Polska Sp. z o.o.

Dominika Wojtysiak
Allegro Agency

ul. Marynarska 13; Warszawa
tel.: +48 22 541 10 78/ fax : +48 22 541 10 80
email: grzegorz.telecki@renault.com.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
ul. Słowackiego 19a; Warszawa
tel.+48 22 833 59 25;  +48 600 974 847
email: dominika.wojtysiak@allegro.com.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zobacz zdjęcia z Finału:

Czwartoklasiści z Piekoszowa jadą na finał
Cofnij Drukuj