Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
poniedziałek, 23 października 2017 r. 296 dzień roku
Fundacja Uwolnij Marzenia - Organizacja Pożytku Publicznego
Jeden procent dla Fundacji Uwolnij Marzenia
Rozlicz PIT za darmo i przekaż jeden procent na Fundację Uwolnij Marzenia
Partnerzy

domeny
domeny, hosting, sklepy

Renault Polska: samochody nowe, samochody dostawcze, samochody używane, serwis

Artur Barciś - oficjalna witryna Artysty
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Wyszukiwarka
Archiwum wiadomości
Święto drzewa
Wtorek, 17 marca 2009 (17:31:13)
W dniach 10-12 listopada 2008 roku na terenie Hodowli Roślin Bronisze odbyło się Święto Drzewa, w którym udział wzięła Fundacja pomocy dzieciom i młodzieży "Uwolnij Marzenia". W czasie trwającego blisko trzy dni święta, Fundacja razem z Hodowlą Roślin "Bronisze" zorganizowała aukcję na rzecz Fundacji.


Fundacja Uwolnij Marzenia - Święto DrzewaPodczas licytacji drzew, albumów z Instytutu Lecha Wałęsy z autografem Prezydenta Lecha Wałęsy, zaproszeń na kolację i lampkę wina ufundowanych przez restaurację Conquistador oraz gadżetów ufundowanych przez Renault Polska, Fundacja zebrała 2.300zł, które zostały przekazane na konto fundacji. Licytację poprowadził znany aktor Artur Barciś.

Patronat honorowy nad obchodami Święta Drzewa objął: Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki
Patronat medialny: Radio Niepokalanów

Dzień drzewa wymyślił w 1872 roku w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że "inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość".
Idea ta spotkała się szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku na apel Mortona posadzono w USA ponad milion drzew. Do Europy idea trafiła w 1951 roku.

Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa, organizowany przez stowarzyszenia ekologiczne, szkoły i nadleśnictwa. W ramach tego święta prowadzona jest akcja sadzenia drzew, oraz towarzyszy jej program edukacji ekologicznej.
W ramach obchodów Święta Drzewa przeprowadzamy akcję edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. Chcemy w ten sposób zaszczepić w młodych ludziach miłość do przyrody oraz uświadomić ich o odpowiedzialności ekologicznej spoczywającej na mieszkańcach Ziemi.

W tym celu przygotowaliśmy wiele drzew, które trafią do szkół i przedszkoli i przy udziale nauczycieli oraz uczniów zostaną posadzone na terenie placówki dydaktycznej.
 
 
Zapraszamy do naszej Galerii, w której zamieściliśmy zdjęcia z Dnia Drzewa. Poniżej dajemy Państwu możliwość odsłuchania audycji w radio Niepokalanów, w której Artur Barciś i Rafał Tuchanowski opowiadają o Świecie Drzewa. W audycji wykorzystano fragmenty prowadzonej tego dnia aukcji. Uzbierane środki finansowe zasiliły budżet Fundacji, do wykorzystania na cele statutowe.


Drzewa ufundowane zostały przez rzeszę sponsorów:
 
Fundacja Uwolnij Marzenia - Święto Drzewa - Sponsor Rolimpex Nasiona   Fundacja Uwolnij Marzenia - Święto Drzewa - Sponsor AJ TECH
Fundacja Uwolnij Marzenia - Święto Drzewa - Sponsor Restauracja Broniszówka
Fundacja Uwolnij Marzenia - Święto Drzewa - Sponsor Bank BGŻ   Fundacja Uwolnij Marzenia - Święto Drzewa - Sponsor BASFER SA
Fundacja Uwolnij Marzenia - Święto Drzewa - Sponsor Bayre CropScience
 
 
Cofnij Drukuj