Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
Fundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij MarzeniaFundacja Uwolnij Marzenia
poniedziałek, 23 października 2017 r. 296 dzień roku
Fundacja Uwolnij Marzenia - Organizacja Pożytku Publicznego
Jeden procent dla Fundacji Uwolnij Marzenia
Rozlicz PIT za darmo i przekaż jeden procent na Fundację Uwolnij Marzenia
Partnerzy

domeny
domeny, hosting, sklepy

Renault Polska: samochody nowe, samochody dostawcze, samochody używane, serwis

Artur Barciś - oficjalna witryna Artysty
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Wyszukiwarka
Władze Fundacji
Rada Honorowa
Wtorek, 12 sierpnia 2008 (03:04:01) - data aktualizacji: Środa, 24 czerwca 2015 (13:35:25)

Magdalena Zawadzka Magdalena Zawadzka (ur. 29 października 1944 w Filipowicach), polska aktorka.

Absolwentka PWST w Warszawie (1966). Debiutowała w wieku 18 lat, w filmie Jana Rybkowskiego, pt. Spotkanie w Bajce (1962). Popularność zdobyła dzięki roli Basi Wołodyjowskiej w filmie Pan Wołodyjowski i serialu Przygody pana Michała (1969). Zagrała m.in. w filmach: Rozwodów nie będzie, Klucze, Mazepa (Gustaw Holoubek był reżyserem i scenarzystą), Noce i dnie, Sublokator, Goodbye Rockefeller czy Łabędzi śpiew.

Występowała gościnnie na deskach m.in.: Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. 1996 użyczyła głosu w kreskówce Zakochany kundel (ang. Lady and the Tramp). Gościnnie wystąpiła w serialach tv: Wojna domowa, Dziupla Cezara, Plebania. W serialu Samo Życie gra rolę Danuty Jankowskiej, matki Teresy. Wystąpiła jako matka Piotra Korzeckiego w 4 serii serialu Magda M.

Widnieje w spisie absolwentów IV LO im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Od 1973 żona Gustawa Holoubka (zm. 2008); matka Jana Holoubka.

 

Wojciech Malajkat Wojciech Malajkat (ur. 16 stycznia 1963 w Mrągowie) - polski aktor teatralny i filmowy, oraz reżyser. Pedagog w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ma tytuł doktora habilitowanego.

W 1986 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1986 występuje w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Występował gościnnie m.in. w Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie.

 

Roman Kłosowski Roman Kłosowski (ur. 14 lutego 1929 w Białej Podlaskiej) - aktor filmowy i teatralny.

Absolwent PWST w Warszawie (wydział aktorski 1953; wydział reżyserski 1965). Na deskach teatru zadebiutował w Szczecinie, w spektaklu Szczęście Frania Włodzimierza Perzyńskiego. Od 1955 roku grał w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Na ekranie debiutował w 1953. W latach 1975-1981 kierował Teatrem Powszechnym w Łodzi. Od 1981 pracował w Teatrze Syrena w Warszawie.

 

Dariusz Michalczewski Dariusz Michalczewski, pseudonim Tiger (ur. 5 maja 1968 w Gdańsku) - polski pięściarz, mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kat. półciężkiej oraz WBO w kat. juniorciężkiej; mistrz Europy amatorów w kat. półciężkiej. Posiada także obywatelstwo niemieckie.

Boksem zajął się w wieku 12 lat. Karierę sportową rozpoczął w swoim rodzinnym mieście, gdzie na treningi do sali bokserskiej zaprowadził go jego wuj. Najpierw reprezentował barwy Stoczniowca Gdańsk, a w latach 1987-1988 Czarnych Słupsk. W 1985 został mistrzem Polski juniorów w wadze półśredniej, a rok później wywalczył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski w wadze lekkośredniej. W 1987 wywalczył tytuł mistrza Polski w gronie seniorów w wadze lekkośredniej.

W sierpniu 1991 zdecydował się przejść na zawodowstwo i podpisał kontrakt z Universum Box-Promotion w Hamburgu. W 2002 federacja WBO ogłosiła Michalczewskiego "championem wszech czasów". Jako pierwszy bokser w historii unifikował pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF i WBO. Stoczył 48 walk wygranych, 2 walki przegrane, 0 walk remisowych.

 

Zbigniew Zamachowski Zbigniew Zamachowski (ur. 17 lipca 1961 w Brzezinach) - polski aktor filmowy i teatralny, ale także kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje.

Urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Jest absolwentem technikum i szkoły muzycznej. W filmie debiutował w 1981 roku brawurową rolą w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego.

Debiutował w teatrze w grudniu 1983. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu "Syn marnotrawny" Łódź - III OPSDST. W tym samym roku ukończył Wydział Aktorski PWSFTiT w Łodzi. Jest laureatem Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr" - za sezon 1992/1993, za rolę Wojnickiego w "Wujaszku Wani" Antona Czechowa w Teatrze Studio w Warszawie i tytułową w "Płatonowie" Antona Czechowa w Teatrze TV.

 

Katarzyna Skrzynecka Katarzyna Skrzynecka (ur. 3 grudnia 1970 w Warszawie) - aktorka, piosenkarka, prezenterka TVN, autorka tekstów i kompozytorka, wcześniej pracowała jako modelka.

Jest absolwentką XVII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Studiowała w warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończyła w 1993 r. Skończyła stołeczną Szkołę Muzyczną II stopnia na Wydziale Fortepianu i Wokalistyki. Była na stypendium pomaturalnym w Paryżu.

Po raz pierwszy w filmie telewizyjnym pojawiła się w 1985 r. Zagrała wówczas w filmie Pewnego letniego dnia reżyserii Jakuba Rucińskiego. Na dużym ekranie zadebiutowała dopiero sześć lat później. Wystąpiła wtedy w filmie Leszka Wosiewicza Cynga. Skrzynecka również bardzo chętnie występuje w serialach telewizyjnych. Po raz pierwszy pojawiła się na małym ekranie w 1993 r. w młodzieżowym serialu Wow. Można było ją też zobaczyć m.in. w Na wspólnej, Na dobre i na złe, Baobab, czyli zielono mi i Kopciuszku.

 

Ks.bp. Józef ZawitkowskiKs.bp Józef Zawitkowski (ur. 23 listopada 1938 w Wale, gm. Nowe Miasto nad Pilicą) - w latach 1990-1992 sufragan łowicki w archidiecezji warszawskiej, następnie biskup pomocniczy w diecezji łowickiej, wikariusz generalny kurii łowickiej, poeta, kompozytor.

Pochodzi z chłopskiej, bardzo religijnej rodziny. W wieku 12 lat stracił matkę. W 1956 roku wstąpił do warszawskiego seminarium duchownego, 20 maja 1962 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk prymasa Stefana Wyszyńskiego. Był wikariuszem w Krośniewicach, Legionowie, w parafii Nawrócenia świętego Pawła w Warszawie, w parafii świętego Zygmunta na Bielanach w Warszawie i w archikatedrze warszawskiej, a jako rezydent w parafii Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. Był również pracownikiem Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej. W roku 1978 został proboszczem parafii Gołąbki, a w 1984 roku proboszczem w Kolegiacie Łowickiej. Ukończył studia muzyczne w Instytucie "Musica Sacra" w Aninie, a następnie muzykologię na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Mianowany biskupem pomocniczym w archidiecezji warszawskiej 26 maja 1990 r. Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 r. w Łowiczu. Mianowany biskupem pomocniczym dla nowo utworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 r.

Wygłosił wiele kazań podczas niedzielnych mszy św. transmitowanych z kościoła pw. św. Krzyża w Warszawie w I Programie Polskiego Radia od 1980 roku (tzn. od początku transmisji mszy św. w radiu) do 2006. Jest kompozytorem małych form muzycznych dla chórów, zespołów wokalnych. Wśród pieśni jego autorstwa najbardziej znana jest Panie dobry jak chleb (słowa), do której muzykę napisał ksiądz prałat Wiesław Kądziela. Drukuje również swoje utwory pod pseudonimem ks. Tymoteusz. Wydał w ten sposób między innymi popularny modlitewnik pt. Panie mój, książki ...będę z Panem gadał, To jest ktoś. Jest twórcą tekstu pieśni religijnej "Abyśmy byli jedno".

 


 W Honorowej Radzie Fundacji zasiadali:

Jak Machulski Śp. Jan Machulski (ur. 3 lipca 1928 w Łodzi, zm. 20 listopada 2008 w Warszawie) - polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, reżyser i pedagog.

W 1947 ukończył Państwowe Gimnazjum i Liceum Koedukacyjne Pierwszego Stopnia w Aleksandrowie Łódzkim. Absolwent (1950) ówczesnego Państwowego Gimnazjum i Liceum im. T. Kościuszki w Łodzi (obecnie III LO w Łodzi)[2]. W roku 1954 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Łodzi, a w 1971 Państwową Wyższą Szkołę Teatralną Warszawie.

Występował na scenach wielu teatrów: w latach 1954-1955 Teatr Jaracza w Olsztynie, Teatr Ziemi Opolskiej w Opolu (1955-1957), Teatr Lubelski (1957-1963), Teatr Nowy w Łodzi (1963-1966), teatrów Polskiego oraz Narodowego w Warszawie (1966-1970).

Założyciel m.in.: "agencji" w Teatrze Lubelskim (1961), "Sceny studyjnej" w Łodzi (1964). Współzałożyciel Teatru Ochoty w Warszawie (1970). Pedagog w PWSTTviF w Łodzi. Wieloletni dziekan Wydziału Aktorskiego tej uczelni.

Zagrał ok. 80 ról teatralnych oraz ok. 45 ról filmowych. W młodości aktywnie uprawiał sport, grając nawet w III-ligowym klubie piłkarskim Włókniarz Aleksandrów. Był ambasadorem Łodzi w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. 12 listopada 2008 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

Zmarł na zawał serca w warszawskim Szpitalu Bielańskim w wieku 80 lat. Pochowany na Powązkach Komunalnych w Warszawie.

 

Stefania GrodzieńskaStefania Grodzieńska (ur. 2 września 1914 w Łodzi, zm. 28 kwietnia 2010 w Konstancinie-Jeziornie) - pisarka, aktorka estradowa i teatralna.

Dzieciństwo spędziła w Łodzi - uczęszczała tam do szkoły baletowej. Do Warszawy przeniosła się w 1933 roku. Pracowała w teatrzyku Cyganeria, tańczyła w Teatrze Kameralnym, w końcu Fryderyk Jarosy zaangażował ją do zespołu Cyrulika Warszawskiego.

Po drugiej wojnie światowej zaczęła pisywać felietony do "Szpilek", pisywała także monologi i skecze. Jej teksty wykonywali: Hanka Bielicka, Adolf Dymsza, Loda Halama, Alina Janowska, Kalina Jędrusik, Bogumił Kobiela, Irena Kwiatkowska. Przez kilka lat Stefania Grodzieńska pracowała w polskim radiu, a przez kilkanaście lat w redakcji rozrywki TVP.

Jest autorką m.in. kilkunastu zbiorów felietonów, takich jak: "Dzionek satyryka", "Jestem niepoważna", "Brzydki ogród", "Felietony i humoreski", "Plagi i plażki", "Rozmówki", "Kłania się PRL", powieści "Wspomnienia chałturzystki", książek biograficznych - wspomnień o Fryderyku Jarosym pt. "Urodził go Niebieski Ptak", oraz autobiografii "Już nic nie muszę", "Kawałki żeńskie, męskie i nijakie", "Nie ma z czego się śmiać".

Zmarła po krótkiej chorobie 28 kwietnia 2010 w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Została pochowana 4 maja 2010 roku na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach  w Warszawie.

 

------------------------
Źródło: Papieska Akademia Teologiczna w Krakowie oraz Wikipedia 

Autor dokumentu: AW
Cofnij Drukuj